Başkan Ağaoğlu'ndan Önemli Açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bein Sports ekranlarında soruları yanıtladı.

Başkan Ağaoğlu'ndan Önemli Açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bein Sports ekranlarında soruları yanıtladı. Başkan Ağaoğlu yaptığı açıklamada, "Ligin ilk yarısında çok stabil bir oyun oynadığımızı söyleyemeyiz. Tabi bunda çok çeşitli saha içi ve saha dışı faktörler vardı. Sakat oyuncularımız eksiklerimiz vardı. Abdulkadir Ömür'ün sakatlığı devam ediyor, Uğurcan sakat kupa maçında zor ama Kasımpaşa maçında sahada olma ihtimali var. Yusuf'un sakatlığı var onunda Kasımpaşa maçında oynama durumu yarı yarıya. Biz biraz daha güç kazanarak Badou'nun da kadroya katılmasıyla sakat oyuncularımızın takıma dönmesiyle daha güçlü dönmek zorundayız. İkinci yarıdaki mücadelenin biraz daha üst düzeyde olacağını tahmin ediyorum. Hem yukarıda hem altta güzel maçlar olacak. Trabzonspor her zaman zirvenin ve hedeflerin takımı olmuştur.

TALİSCA AÇIKLAMASI

Hangi amaçla ortaya atıldığını bilmediğimiz bir Talisca ortaya atıldı. Ne görüşme yapıldı, ne bir teklifimiz oldu bu net.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Trabzonspor'un yapacağı transfer belli, limitler belli. Bizim geçen seneden bu yana uyguladığımız politika var. Bonservis ücreti genelde vermiyoruz, kiralama yolunu seçiyoruz. Sörloth, Ekuban, İvanildo hepsi aynı şekilde. Kriterler uyuştuğu zaman opsiyonları bizde. Badou'yu yine aynı şekilde transfer ettik. Beklentiler çok yükseklerde olmasın. Hüseyin Hoca ile de görüştüm, "Başkanım transfer yapmak için transfer yapmayalım." dedi. Çalıştırdığınız personelin parasını ödeyemedikten sonra bir anlamı yok.

EN ÇOK AH ÇEKTİĞİ MAÇ

Hem çok heyecanlandığım maç Sparta Prag rövanş maçı peşinden de AEK maçı işin doğrusu. Yiyeceğimiz bir gol elenmemize neden olacaktı. Kupalara katılma açısından bir diğer gerçek finansal tarafıydı. 9 milyon euro gelecek bir paraya bu maçlardan dolayı heyecan duydum. Denizlispor maçında da ah çektim. 

SOSA VE NOVAK KONUSU

İkisiyle de bir sorun yok. Menajerleri ile herhangi bir noktaya gelemedik. Net olarak söyleyeyim menajer kulübün önereceği parayı kabul etmek zorunda. Sosa ile de bir sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum. Menajeri önümüzdeki ay Türkiye'ye gelecek. Sosa takımı sahiplenen oyuncularımızdan birisi. Çok profesyonel beyefendi bir insan. 

CAMİAYA MESAJ

Bazen tek bir cümleye sığdırmak mümkün olmuyor. Taraftardan beklentim, hiç bir zaman için şartlar ne olursa olsun takımın üzerinden desteklerini çekmemeleri. Bugüne kadar vermiş oldukları desteği aynı şekilde yıllarca sürdürmeleri tek isteğim tek beklentim.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER