Trabzonspor'un eski A milli futbolcularından İshak Doğan futboldan kopmadı ve Almanya 5.lig takımlarından Sprnöckhövel´de kariyerini devam ettiriyor. 

Almanyada yayınlanan SPORCA dergisi yayın yönetmeni Çağlayan Aktürk'ün gerçekleştirdiği röportajda, İshak Doğan Trabzonspor'da yaşadığı günleri anlattı. 

İshak Doğan'ın verdiği röportaj şu şekilde; 

SPORCA- Bir süre ara verdikten somra yeniden futbol merhaba dedin.

İSHAK DOĞAN - Profesyonel futbol hayatını tadında ve zirvede bıraktığımı düşünüyorum. 32 yaşındayım ve birkaç sene daha devam etmeyi planlıyırum. 5.ligden iyi bir teklif aldım ve evime yakın olduğunu Spröckhövel´i tercih ettim. Türkiye´de devam edebilirdim ama babamın ani ölümü ile annem yalnız kaldı ve bizlere de bakımı için muhtaç.O yüzden Almanya´ya döndüm, eşim çcouklarım ve annem ile birlikte yaşıyoruz. Onu artık yalnız bırakamam.

SPORCA- Futbolda A milli olarak zirveyi gördün burada neleri hedefledin 

İSHAK DOĞAN- Aslında futboldan tamamen kopmak çok zor, Fatih Terim hocam ile Arda Turan ,Emre Belözoğlu, Hamit Altıntop, Hakan Çalhanoğlu gibi futbolcular ile aynı soyunma odasını paylaştım. Bu takımda hem oynamak hem abilik yapmak için burdayım,antrenörlük lisanslarımıda bu kulüpte yapacağım. Yarışmacı bir takımız ve bende genç oyunculara yardımcı oluyorum. 

SPORCA- Türkiyenin en büyük kulüplerinden Trabzonspora transfer oldun fakat işler senin istediğin gibi gitmedi 

İSHAK DOĞAN -  Karabükspor´dan Trabzonspor´a A milli futbolcu olarak transfer oldum. Trabzonspor´a gidişim hata değildi, büyük bir camiaya gittim ve asla pişman değilim. Belki başka teklifleri de değerlendirebilirdim, çünkü o sezon takıma 20´den fazla oyuncu katıldı. Yeni bir oluşum vardı ve bu süreçte çok futbolcu yoruldu. Konuşmak istemediğim sıkıntılar da oldu ama beni en çok üzen takımın hocası Vahid Halilhodziç ile tanışmak oldu. Kendisi ile ilk kez bir Restorant da karşılaştım. Yanına giderek elimi uzattım. Bana “ resim mi çekilmek istiyorsun “ dedi. Yok hocam beni takıma yeni katılan İshak dedim ve bana sen hangi mevkiide oynuyorsun dedi. Bunlar bir futbolcu için güzel şeyler değildi. Sonuçta milli futbolcuydum. Orada motivasyonumu başlamadan kaybettim. Forma şansı da buldum ama olmadı. Takım benden verim alamadı. Trabzonspor´da uzun süre devam etmek isterdim.

SPORCA- Milli takıma seçilme heyecanını bize anlatırmısın

İSHAK DOĞAN -  Arabam ile Karabük yolunda giderken Bolu tüneline girdim,tünelde telefonum çekmedi, Çıkışta telefonların ardı arkası kesilmiyordu. Gece saatiydi biraz korktum elbette. Hayırdı diyerek birazda korku ile telefonuma baktım. Arabayı kenara çektim, telefona çıktım ve A milli takıma davet edildiğimi öğrendim.Sevinçten ağladığımı hatırlıyorum. Beni tercih eden Fatih Terim hocamın ellerinden öpüyorum  Ay yıldızlı takım başka bir seviye. O anları yaşamak hayatımın en güzel zamanı

SPORCA- Ankaragücüne ilk transferinde zorluklar yaşadın mı, nasıl başardın

İSHAK DOĞAN -  Ankaragücüne 19 yaşında transfer oldum. ilk gittiğim zaman takımıın üzerinde baskı vardı, forma şansı bullamadım. Pes edip dönmeyi düşünürken, bana Fatih Tekke sahip çıktı. Fatih Tekke kişiliği ve futbol bilgisi ile benim hayatımda yeri hep özel kalacaktır. Bana destek olarak “ sen hem bu takımda hemde milli takımda oynayacaksın, sakın kendini bırakma “  dedikleride oldu, A milli takıma yükseldim. Fatih abi olmasaydı kesin geri dönecektim.  İlk gittiğimde biraz kiloluydum, hocam bana kilo vereceksin dedi. İnsan hatayı bazen kendinde de arayacak. Bir futbolcu olarak dikkat etmeliydim. Hazırlık kampında çok çalıştım ve kilolarımı atarak formayı aldım. 

Çaglayan Aktürk-