Bir Zamanlar Kıbrıs Başladı

Bir zamanlar Kıbrıs başladı mı? Bir zamanlar Kıbrıs ilk bölümü ile yayın hayatına başladı.

Bir Zamanlar Kıbrıs Başladı

Ülkemiz dizi tarihi her geçen gün bir adım öne gidiyor; özellikle tarih dizilerine geçiş ve bu alanda ki başarı Türk dizi tarihini hızlı bir yükselişe soktu. Günümüz dizileri artık ülke dışına başta doğu ülkeleri olmak üzere birkaç ülkeye yayılıyor. Bu alanın başında TRT geldi ve önce diriliş Ertuğrul sonrasında payitaht dizileri ile tarihi dizilerin yayın seyrini değiştirecek iki dizi ile insanları televizyon başına kilitlemeyi başardı. Türkiye insanı milli bilinçle bu dizilerin önemini kavradıktan sonra her gelen yeni tarih dizisini beklemeye başladı. Son olarak TRT yeni biz tarih dizisi ile seyircisini heyecanlandırmayı başardı. Bir zamanlar Kıbrıs, dizi ismi ile ülkemiz insanlarını heyecanlandırmayı başardı. Bildiğimiz üzere Kıbrıs yani yavru vatan birçok işkence, zulme şahitlik etmiş bir yerdir.  Burada çekilen zulümler dizi haline gelirken geç bile kalındı.

İlk bölüm başarıya ulaştı

Dizi yayın hayatına girdi, girecek derken sonunda seyircisi ile kavuştu ve bekleyenlerini hiç de pişman etmedi. Konu olarak Kıbrıs’ta yaşayan bir aileyi konu almış dizi bu ailenin Kıbrıs’ta yaşanan olayları anlatıyor. Hayatlarına güzel bir şekilde devam eden dereli ailesi kanlı Noel olarak bilinen ve binlerce türkün katledildiği o günle yaşamlarında ki büyük değişimler muhteşem tasvirlerle seyirci karşısına çıktı. Sağlam kadrosu ve muhteşem konusu ile bekleyenlerini pişman etmedi. Sosyal medyada bir gece içinde ilk sıralara kadar gelmeyi başaran dizi şimdiden ikinci bölümde neler olacak sorusunu akıllara getirdi.

Bir zamanlar Kıbrıs oyuncuları

Filimin başrolünde başarılı oyuncu Ahmet Kural’ı görüyoruz, ülkemiz de son dönemlerin en başarılı oyuncuları içinde yer alan, çok başarılı filmlere imza atan Ahmet kural bu sefer de yeni dizisi ile göz dolduruyor. Filimde genel kadro şu şekilde sıralanıyor. Ahmet Kural, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Serkan Çayoğlu, Gülper Özdemir, Devrim Saltoğlu, Hasan Küçükçetin. Dizi oyuncuları geniş kadroya rağmen izlettikleri sanat performansları ile kendilerine hayran bırakmayı başardılar. Dizi ülkemizin unutulmayan dizileri arasında yer alacağını daha ilk bölümden göstermeyi başardı. Türk dizi tarihinin geç kalmış konusu Kıbrıs’ı anlatan bu dizinin yeni bölümünde ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER