Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki mücadelesi son 16 turunda Sevilla ile oynanan rövanş maçına ev sahipliği yapmasıyla devam etti. Ancak maçın ikinci yarısında yaşanan olaylar, sarı lacivertli takımın Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine neden oldu.

Mendy Çok Kart Görüyor Mendy Çok Kart Görüyor

Fenerbahçe'ye Tribün Kapatma Cezası
Fenerbahçe taraftarının neden olduğu saha olayları sonucunda, bir sonraki maçta tribün kapatma cezası aldı. Ayrıca, kulübe toplamda 14 bin ve 30 bin Euro değerinde iki ayrı ceza verildi. Fenerbahçe, bu cezalara itiraz etti, ancak UEFA tarafından kabul edilmedi.

Sarı lacivertli takımın iç sahada oynayacağı ilk maçta, bir tribün bloke edilecek. Bu karar, Fenerbahçe'nin taraftarları için üzücü bir gelişme olsa da, kulübün disiplin kurallarına uyum sağlaması gerektiği vurgulanmaktadır.

Trabzonspor'un Cezası da Onandı
Trabzonspor, Basel ile deplasmanda oynadığı maçta yaşanan olaylar nedeniyle 20 bin Euro ceza aldı. Bu olaylar nedeniyle maç sonu çok sayıda taraftar da emniyet görevlileri ile sıkıntı yaşamıştı.

Sivasspor ile Fiorentina arasında oynanan maç da olaylı geçti ve ev sahibi takıma 1 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Ayrıca, Hakan Arslan ve Max Gradel, 3 maç men cezası aldı.