TOKİ'den 51 ilde arsa satışı TOKİ'den 51 ilde arsa satışı

Ülkemizde son dönemde gündemi en çok meşgul eden sorunlardan biri hiç şüphesiz milyonları ilgilendiren EYT meselesi. Her geçen gün aha çözdük çözüyoruz diye uzayan süreç artık sonuca ulaşmak üzere.

Konuya dair önemli açıklamalarda bulunan Bakan Vedat Bilgin çalışmalarda sona gelindiğini sıre süre içinde neticenin açıklanacağını belirterek, "Çalışmayı bitirmek üzereyiz. Bu ay içerisinde kamuoyuyla paylaşacağımızı açıkladık. Geçici işçiler sorunumuz var. Geçici işçiler, bir türlü geçmeyen, süreklilik arz eden sorun haline gelmiş. Onu da çözeceğiz. Çok konuşulan, birçok insanın da merak ettiği EYT meselesi var. Onu çözeceğiz. Türkiye zorlu ekonomik şartlar içerisinde çalışanlarını olumsuz tablo karşısında koruyacak sosyal politika uygulamalarıyla topluma gerekli desteği sağlama yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

eyt-duzenlemesinden-detaylar-belli-oluyor-kadinlara-20-erkeklere-25-yil-kosulu-1076262-5

Çalışmanın ne zaman sona ereceği ile alakalı da açıklamalarda bulunan Bakan Vedat Bilgin gündemde yer alan iddialara yönelik, "Televizyonlarda sık sık 'işte şunlar da girecek, bunlar da çıkacak' öyle bir şey yok. 99 öncesini biliyorsunuz, yaşla ilgili bir sorun var. O sorunu biz çözüyoruz ve önümüzde tek bir model var. Tek bir formül var daha doğrusu. Onun hesapları yapıyoruz. Çok sayıda insan var tahmin edeceğiniz gibi. Onların durumlarını, çalışma gün sayılarını, yıllarını, vesaire sosyal güvenlikteki sağlık sigortası primlerini gözden geçirip en uygun, en kapsayıcı çözümlemeyi yapacağız. Mesafe aldık ama şimdi açıklamayacağım. 'Niye şimdi açıklamıyorsunuz?' diyenler var. Bir defa çalışmamız bitmedi. İkincisi, adım adım açıklıyoruz. Zaten açıklasak da ocaktan sonra uygulamaya sokulacak. Şimdi açıklamanın bu anlamda acelesi yok. Sözleşmeli personel, geçici işçiler, diğer sorunları açıklayacağız. Aralık ayının ilk haftasında çalışma biter bitmez de meclise intikal ettireceğiz." ifadeleriyle sözlerini tamamladı.