Görevinden istifa eden Fatma Başkan'ın yerine İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Erkan oldu.

Müsavat Dervişoğlu'nun yeni Genel Başkanı olduğu İYİ Parti cephesinden yeni bir istifa ve görev değişikliği haberi daha geldi. Partinin Trabzon İl Başkanı, görevinden istifa eden Fatma Başkan'ın yerine Op. Dr. Muhammet Erkan oldu. Erkan, son olarak 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştu.

Öte yandan aynı gün, Ortahisar İlçe Başkanı Kemal Eraydın oldu. İki isim de bugün partinin Grup Toplantısı'na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trabzon Belediye Başkanı Genç’e zafer tebriği Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trabzon Belediye Başkanı Genç’e zafer tebriği

Muhammet Erkan Kimdir?

1973 yılında Trabzon Vakfıkebir’de dünyaya gelmiştir. Trabzon Lisesi'ni bitiren Erkan, 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden doktor olarak mezun oldu. Hekimlik mesleğine Bayburt ve Trabzon'da başladı. 2008 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim dalında 6 yıllık uzmanlık eğitimini tamamlayarak Estetik Plastik Cerrahi uzmanı oldu. Ortahisar'daki özel kliniğinde hizmet vermektedir. İYİ Parti kurucuları arasında yer almış, İl Başkan yardımcılığı, Ortahisar ilçe başkanlığı, MHP İl Başkanı Yardımcılığı, Türk Ocağı yönetiminde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.