İSTANBUL (AA) - Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, görevi devralmasından sonra ziyaretlere başladı.

PANKOBİRLİK'ten yapılan açıklamaya göre, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin 69. Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Genel kurulda yönetim kurulu başkanlığına seçilen Ramazan Erkoyuncu gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevine başladı.

Görevi devralmasının ardından temaslara başlayan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Erkoyuncu, ilk olarak AK Parti İl Başkanı Hasan Angı'yı ziyaret etti. Ziyarette Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ve AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

Yaklaşık 2 saat süren ziyarette, hem seçim süreci, hem de gelecek dönem konuşuldu. AK Parti Konya İl Başkanı Angı, başkan Erkoyuncu ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabında paylaşım yapan Angı, "69. Seçimli Olağan Genel Kurul sonrası Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığı'na seçilen Ramazan Erkoyuncu'ya ziyareti için teşekkür eder, görevinde kendisine ve yönetimine başarılar dilerim. Yeni dönemin çiftçilerimize ve Konya'mıza hayırlar getirmesini temenni ederim." ifadelerini kullandı.

Başkan Erkoyuncu ise sürece katkı veren herkese teşekkür etti.

Erkoyuncu, "Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi demek Konya Şeker, Anadolu Birlik Holding, Torku demek. Dolayısıyla da hem ülkemizin tarım üretimi hem de güvenli gıda için çok önemli bir kurumun başına geldik. Süreci istişarelerle götüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Siyasi partilerin tarafsız bir süreç izleyerek seçim dönemine büyük bir katkı yaptıklarını kaydeden Erkoyuncu, partilere tutumları için teşekkür etti.