Samsung Galaxy Watch, düzensiz kalp atış hızı uyarısında bulunarak hayat kurtaracak. Aritmi uyarısı yeni modellere gelecek.

Samsung, yakında çıkacak olan Galaxy Watch6 serisi akıllı saatlerine harika bir işlev getirdi. Samsung Galaxy Watch 6 ve sonrasında daha eski modellere hayat kurtaran bir özellik geliyor. Düzensiz kalp atış hızı izleme sensörü, giyilebilir cihazların en önemli özelliği olacak.

Bu özellik, EKG ölçümleri için de kullanılan Samsung'un Health Monitor uygulaması aracılığıyla tanıtılacak.

Uygulama yalnızca Samsung cihazlarında mevcut olduğundan, yalnızca Samsung akıllı telefon sahiplerinin düzensiz kalp atış hızı için bildirim alacağı görülüyor.

Ayrıca, düzensiz kalp atış hızı takibi, sürekli kalp atış hızı takibinin etkinleştirilmesini gerektirecek gibi görünüyor, bu da yeterince makul görünüyor.

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Eris varyantı Türkiye'de görüldü! Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Eris varyantı Türkiye'de görüldü!

Özellik, hastalığı teşhis etmiyor, ancak atriyal fibrilasyonu (AFib) tanımlamayı amaçlıyor.

Samsung, gerçek hayattaki bir hekimin yerini almadığını ve yalnızca soruna ışık tutmayı ve kullanıcıyı daha fazla değerlendirme için bir tıp uzmanını ziyaret etmeye teşvik etmeyi amaçladığını vurguluyor. Bu özellik ayrıca doktor ziyaretleri arasında kalp sağlığına göz kulak olmanıza yardımcı olacaktır.

70'ten fazla ülke, Samsung'un Health Monitor uygulamasını ve EKG özelliklerini onayladı. Şimdilik yalnızca Güney Kore, ABD, Arjantin, Azerbaycan, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Gürcistan, Guatemala, Hong Kong, Endonezya, Panama ve BAE yeni özelliği alacak. Daha sonra diğer ülkelerde kullanıma sunulacak.