Otomotiv pazarında yer alan firma tır yedek parçaları satışı yapıyor. Piyasada kullanımda olan farklı markalar ve modellerdeki tırlar için uygun yedek parçaların üretim ve tedariğini gerçekleştiriyor.

Üretim aşamasında kalite güvencesini dikkate alıyor ve tırların çalışma performansını yükseltecek kalitede ürünlerin hazırlanmasını sağlıyor. Ayrıca hızlı teslimat anlayışı ile tır kullanan kişiler veya kurumsal firmaların yedek parça tedarikini en kısa sürede yapmasına yardımcı oluyor.

Tır Yedek Parça Grupları

Piyasa beklentilerini karşılamak adına sektör gelişmelerini takip ederek ürün yelpazesini genişleten firma tır yedek parçalarını gruplar halinde alıcılara sunuyor. Böylelikle ihtiyaç duyulan ürünlerin belirlenmesi ve seçilmesi kolaylaşıyor.

Firmanın üretimin her aşamada titizlikte takip ettiği ve satışını gerçekleştirdiği tır yedek parça grupları şunları içeriyor;

SEO Uyumlu Otel Web Sitesi Satın al SEO Uyumlu Otel Web Sitesi Satın al
  • Motor parçaları
  • Hava fren sistemleri
  • Elektrik sistemleri
  • Fren aksamları
  • Kompresörler
  • Debriyaj sistemleri
  • Arka ve ön aks ürünleri
  • Süspansiyon parçaları
  • Direksiyon parçaları
  • Egzoz ve şanzıman parçaları

Yedek parça gruplarında farklı modellere uygun olan yüzlerce parça bulunuyor. Bu nedenle seçim yapılırken ihtiyacı olan tır marka ve modelinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Tır Yedek Parça Seçimi

Tırlar için ihtiyaç duyulan yedek parçaların doğru şekilde seçilmesi gerekiyor. Çünkü alınan parçaların yanlış olması performans düşüklüğüne veya çalışmamaya neden oluyor. Bu nedenle yedek parça alınmadan önce aracın özelliklerinin dikkate alınması gerekiyor.

Firma tırlar için orijinal yedek parçaların satışını gerçekleştiriyor. Böylelikle parçaların uyum sorunu yaşamamasını sağlıyor. Bu nedenle yedek parça seçerken orijinal parça olduğundan emin olmak gerekiyor. Tır yedek parçası seçerken garanti özelliğinin bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Çünkü parçalarda bulunan hataların garanti kapsamında giderilmesi mümkün oluyor. Ancak garantinin olmaması kişilerin hiçbir hak talep edememesine neden oluyor. Bu aşamada firma garantili parçaları sunduğu için müşterilerinin herhangi bir mağduriyet yaşaması mümkün olmuyor.

Tır Yedek Parça Satışı

Otomotiv sektöründe tır yedek parçalarına sıklıkla ihtiyaç duyuluyor. Tırların yoğun kullanılması ve bu sayede parça ömrünün tamamlanması arızalara neden oluyor. Alınan parçalar bu arızanın giderilmesini sağlıyor.

Arızalanan veya çalışma performansı düşen tırlar için firma perakende ve toptan satış yapıyor. Özellikle oto tamircileri ve servisleri tarafından ihtiyaç duyulan yedek parçalar toptan şekilde satılıyor. Böylelikle alıcıların fiyat konusunda toptan avantajı sağlamasına imkan veriliyor.

Tır Yedek Parça Fiyatları

Tır yedek parça fiyatları üzerinde çeşitli etkenler belirleyici oluyor. İlk olarak yedek parçaların fiyatlarında parça grubunun önemi bulunuyor. Motor, şanzıman veya direksiyon gibi ana ürünlerin parçaları daha fazla fiyatta satışa sunuluyor. Bunun dışında kalan küçük veya marka kriteri taşımayan ürünlerin fiyatları ise daha düşük oluyor.

Tır yedek parça fiyatlarında parçaların grubu yanı sıra marka ve modelleri etkili oluyor. Bazı parçalar ilgili tır marka veya modeline uygun hazırlandığı için fiyatlarda artış görülebiliyor. Ancak taksitli ödemeler sayesinde ödeme konusunda kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması sağlanıyor.

Tır Yedek Parça Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin; https://arstruck.com/tr