TRABZON (AA) - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, belediye bünyesindeki Büyükşehir Belediyesi Üniversiteye Hazırlık ve Yetiştirme Kursu öğretmenleriyle bir araya geldi.

Yıl boyunca gerek üniversiteye hazırlık ve yetiştirme kursunda gerekse de online olarak eğitim veren öğretmenleri kabul eden Zorluoğlu, öğretmenlerle sohbet etti.

Büyükşehir Belediyesi Üniversiteye Hazırlık ve Yetiştirme Kursu'nda görevli tüm öğretmenlerin yoğun bir gayret gösterdiğini vurgulayan Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Bu süreçte mümkün mertebe tüm ihtiyaçları gidermeye çalıştık. Kurumsallaşma adına geçen yıldan bu yana epey adımlar attık. Kursumuzu sürekli eğitim merkezine dönüştürme gibi bir niyetimiz de var. Orada fiziki manada hiçbir eksik bırakmamak istiyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli bir ortamda daha kaliteli bir eğitim almalarını arzu ediyoruz."

Zorluoğlu, YKS sonrası kursların idaresi, eğitim kadrosu ve hizmet anlayışı ile ilgili değerlendirmeler yaparak yol haritası belirleyeceklerini belirterek, "Etüt merkezlerine gidemeyecek, ekonomik durumu zayıf çocuklarımız için belediyelerimizin kursları kurtarıcı oluyor. Ekonomik olarak imkanı olmayan çocuklarımıza imkan sunmak istiyoruz. Sayının çok önemi yok bir çocuğumuzun bile hayatını etkileyebilirsek görevimizi yapmış oluruz. Mühim olan niyettir ve ortaya koyduğumuz çabadır. Hepinizi tekrar tebrik ediyorum. İnşallah çabalarınız karşılığını bulur." ifadelerini kullandı.