TRABZON (AA) - Trabzon Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde 4-5 Mart'ta gerçekleştirilecek 3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF'22) için 40'tan fazla firmayı davet etti.

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emre Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, DOKKAF'22 hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bölgedeki 8 üniversitenin birlikte organize ettiği DOKKAF'22'nin, öğrenci ve mezunların iş ve staj fırsatı yakalayacakları bir fuar olma özelliğini taşıdığına dikkati çeken Aslan, "Fuarda öğrencilerimizle firmaları buluşturmak adına 40'tan fazla firmayı ziyaret ederek fuara katılmaya davet ettik. Öte yandan Kariyer Merkezi olarak, açtığımız stantlar, kurumsal web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız, SMS, e-posta ve pop-uplar yoluyla öğrencilerimizin fuara katılımlarını teşvik ediyoruz." ifadesini kullandı.

Aslan, öğrencilerin "yetenekkapisi.org" üzerinden fuara başvurabileceklerini belirterek, öğrencilerin fuara ücretsiz taşınması için gerekli görüşmeleri de gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Doç. Dr. Aslan, öğrencilerin fuarda yer alan firmalardan ve gerçekleştirilecek etkinliklerden en iyi şekilde yararlanmaları için büyük gayret gösterdiklerini vurguladı.

Öte yandan Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, organizasyona ilişkin sosyal medya üzerinden şu paylaşımda bulundu:

"Sevgili öğrencilerimiz, bölgemizde yer alan 8 üniversite ile 4-5 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz bu organizasyonun asıl amacı, sizlerin daha bilinçli bir kariyer planlaması yapmasına yardımcı olmaktır. DOKKAF'22'ye katılarak çok sayıda yerel ve ulusal firma ile doğrudan iletişim kurma, staj ve iş fırsatları yakalama şansına kavuşabileceksiniz. Ayrıca fuardaki işveren stantlarında, sizinle buluşmayı bekleyen insan kaynakları yetkililerinden doğrudan bilgi alabilir, düzenleyecekleri mülakat, atölye/örnek olay çalışması, kariyer söyleşisi gibi etkinliklere katılarak yetkinliklerinizi işverenlere gösterebilirsiniz."