Trabzon'da fındık ve çayın alternatifi salep fiyatıyla dudak uçuklatıyor Trabzon'da fındık ve çayın alternatifi salep fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Trabzon halkı tarafından uzun süredir beklenen yeni şehirlerarası otogar dün hizmet vermeye başladı. İşte, otobüs terminalinin son hali!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun en büyük projelerinden biri olan Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminal, 22 Ekim 2023 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı. Her kesim tarafından beğenilen yeni ve modern otobüs terminali, kente konforlu bir yapı daha kazandırdı. Burası, bir otogardan daha fazlası olacak; insanların vakit geçirebilecekleri bir yer olarak da hizmet verecek.

Yeni Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminali ile eski otogar arasında vatandaşlara transfer hizmeti de verilecek.

Başkan Zorluoğlu Trabzon için kanayan bir yara haline gelen ve yıkılması istenen otogar sorununa öncelik vermiş ve projeyi hayata geçirmek için yola çıkmıştı. Yeni otobüs terminali ve kompleks yapıyı Trabzon'a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Zorluoğlu, açılışı yaparken otogarın şehre hayırlı uğurlu olmasını dilediğini de ifade etti.

Editör: Didem Bektaş