DÜZCE (AA) - Yeşilay Düzce Şube Başkanı Ali Dilber, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Dilber, mesajında, sigara bağımlılığı olan ve bırakmaya çalışan vatandaşlar için geliştirilen "Bırakabilirsin" uygulamasının mobil versiyonunun hizmete sunulduğunu belirtti.

Yeşilay olarak tütün bağımlılığıyla mücadelede önemli adımlar attıklarını belirten Dilber, "Hem bağımlılığın oluşmasını engellemek hem de bağımlılıktan kurtulmaya destek olmak için pek çok çalışma yürütüyoruz. Bu çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek, 'Bırakabilirsin' mobil uygulamasını vatandaşlarımıza sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Artık herkes sigaradan kurtulma sürecinde ihtiyaç duyduğu desteği uygulamamızdan alabilecek." bilgisini verdi.

Dilber, uygulamanın sigarayı bırakma sürecinde kişilere destek olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Uygulama kapsamında sigarasız geçen gün sayısı ve sigara içmeyerek sağlanan ekonomik tasarruf bilgiler de yer alıyor. Daha fazla desteğe ihtiyaç duyanlar ise ücretsiz olarak Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı 115'e ulaşabiliyorlar. Herkesin erişebileceği ve her an yanlarında olacak bir uygulamayı hizmete sunmaktan mutluluk duyuyor; tüm vatandaşlarımıza 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü'nde 'Bırakabilirsin' diyoruz."