AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, enflasyon açıklaması ile gündemde. Yıldırım, sabit gelirli vatandaşın mağdur olduğunu ifade etti.

Trendyol Trabzon Üzerinden Körfez’e Açılıyor! Trendyol Trabzon Üzerinden Körfez’e Açılıyor!

Antalya'da düzenlenen AK Parti Genel Merkezi'nin '2023 Şehir Buluşmaları' kapsamında konuşan Binali Yıldırım, tarım sektörünün önde gelen temsilcileri ve çiftçilerle buluştu. Yıldırım, yüksek enflasyon seviyelerine dair yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

Yıldırım, teknolojide bir ülkenin ne kadar ileride olursa olsun, sürdürülebilir tarımda iyi değilse probleminin olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçinin ve tarım sektörünün lehine olacak tahıl koridoru projesini hayata geçirdiğini de sözlerine ekledi.

Binali Yıldırım, mevsimlerin değiştiğinden, gelecek nesiller için tarımsal üretimin ilerletilmesi gerektiğinden de bahsetti. Milletin 14 Mayıs'ta AK Parti'yi açık ara Meclis'te birinci yaptığını, 28 Mayıs'ta ise son kararı verdiğini de sözlerine ekledi.

Binali Yıldırım, çiftçilere geçen yıl verdiği öğüdü hatırlattı. "Deliler gibi ekin, pişman olmayacaksınız" sözünün karşılık bulduğunu ifade etti. Ve son dönemde dünyada büyük bir kriz haline gelen enflasyonla mücadele hakkında şunları aktardı.

"Yüksek enflasyon diye bir sorunumuz var. Sabit gelirli insanlar bunun en büyük mağdurudur. Tarımda ve sanayide üretenler mutlaka karşılığını alıyor. Üreticinin dışında sabit gelirlinin yükünü hafifletmek için de çalışıyoruz. 3 yıllık ekonomi yol haritamız belirlendi. Enflasyon ile mücadele temel konumuz. 2024'ün ortalarında enflasyonda gerilemeye şahit olacağız. İnşallah tek haneli seviyelere düşecek." dedi.