Bu yılki Kültür Yolu Festivali programı büyük bir tempoyla devam ediyor. Festivallerin ikinci durağı Trabzon ve Erzurum olacak.

Türkiye'nin uluslararası marka değerini yücelten Kültür Yolu Fesitvali 2023 yılında da başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen festivallerin bir sonraki durakları Erzurum ve Trabzon olacak.

19 ila 27 Ağustos tarihleri arasında Palandöken ve Sümela festivalleri düzenlenecek. Festival kapsamında; çocuk oyunları, film gösterimleri, söyleşiler, sergiler, konser ve tiyatro etkinlikleri düzenlenecek.

Festivalde bu yıl fotoğrafçıların katılımıyla Fotomaraton ile açılış yapılacak. Kortej ve bando eşliğinde Trabzon ve Erzurum'un en güzel manzaraları fotoğraflanacak. Birinci seçilen esere para ödülü verilecek.

Sümela Kültür Yolu Festivali, Trabzon Fuar Merkezi'nde, Palandöken Kültür Yolu Festivali ise Erzurum Etkinlik ve Miting Alanı'nda yapılacak.

Erzurumlu merhum sanatçı İbrahim Erkal Erzurum'daki festivalde, Şehit Eren Bülbül ise Trabzon'daki festivalde anılacak.

Trabzon'un En Değerli İlçesi Bakın Hangisi? Trabzon'un En Değerli İlçesi Bakın Hangisi?

Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi, Trabzon Hamamizade İhsanbey Kültür ve Sanat Merkezi'nde ücretsiz gösterilecek.

Erzurum Kongresi'ni anlatan İlk Ses Erzurum filminin tanıtımı, Palandöken Kültür Yolu Festivali kapsamında Erzurum Resim ve Heykel Müzesi'nde  gerçekleştirilecek.