Muğla'daki meslektaşlarının öldürülmesi üzerine harekete geçen Trabzon Baro Başkanlığı, adliye önünde anlamlı bir eylem yaptı.

Trabzon Baro Başkanlığı avukatlarıyla bir araya gelerek meslektaşlarının katledilmesini protesto etti. Muğla Barosuna kayıtlı Avukat Mehmet Erdal Çam'ın öldürülmesi, tüm hukukçuları derinden sarsmıştı.

Mehmet Erdal Çam cinayetini kınayan avukatlar bugün Trabzon Adliyesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Trabzon Baro Başkanı Duygu Keleş Aydın, avukatlara yönelik şiddete dur denilmesi için bir an evvel gerekli adımların atılması ve tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde aranıyordu: Kayıp kadının cesedi fındık bahçesinde bulundu! Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde aranıyordu: Kayıp kadının cesedi fındık bahçesinde bulundu!

Adliye önünde toplanan Çam'ın meslektaşları, avukatların hayatlarının her an tehlikede olduğunu, saldırıların mağduru olduklarını açıkladı.

Sadece mesleğini yapan avukatların bu saldırılarla karşılaşmasının adil olmadığı, bu cinayetlerin sadece avukatlık mesleğine ve bireye değil, adil yargılama hakkına ve adalete de karşı olduğu belirtildi.