Trabzon'da devam eden Festival kapsamında senfoni ile Neşet Ertaş türküleri etkinliği düzenlendi. İşte geceden önemli detaylar!

27 Ağustos'ta sona erecek olan Sümela Kültür Yolu Festivali Trabzonluları coşturmaya devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından organize edilen kültürel etkinlikler kapsamında bu kez sahnede merhum sanatçı Neşet Ertaş yaşatıldı. Ertaş'ın türküleri ve eserleri senfoni orkestrası eşliğinde seslendirildi. Usta halk ozanının dev görüntüsü sahneye yansıtıldı.

Trabzon'da Yüksek Akademik Araştırma Kütüphanesi Açılıyor Trabzon'da Yüksek Akademik Araştırma Kütüphanesi Açılıyor

Şef Eray İnal yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Neşet Ertaş eserlerini ustaca sergilediler. Ses sanatçıları Nilgün Kızılcı ve Mustafa Kemal Şimşek, ölümsüz Ertaş eserlerini seslendirerek kulaklardaki pası sildi.

Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğunun da bazı eserlerde dans gösterisi yapması, etkinliği renklendirdi. Bozkırın Tezenesi olarak anılan Neşet Ertaş'ın Neredesin Sen, Gönül Dağı, Ah Yalan Dünya gibi pek çok sevilen türküsü Trabzon'da yankılandı.

Sümela Kültür Yolu Festivali, konser, tiyatro, film gösterimleri ve sergi gibi çeşitli etkinliklerle 27 Ağustos'a kadar devam edecek.