TRABZONSPOR'UN YENİLEN HAKKI VE DİNOZORLAR

Maçın hemen ardından yazmayı düşündüğüm yazıyı biraz gecikmeli olarak yazıyorum.

Çünkü sinirle yazdığım çok sayıda yazı yüzünden Fenerbahçeli birçok isme ve yancı avukatlarına haklı olmama rağmen kullandığım ifadeler nedeniyle ödeme yapmak zorunda kaldım.

Bundan sonra benden emek hırsızlarına bir kuruş çıkmaması için kelimelerimi seçerek yazmaya çalışacağım.

*-*-*-*

Trabzonspor futbol olarak beklenenin altında kaldı. Kabul ediyoruz.

Fakat daha maçın hemen başında hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun bunda etkisi çok büyük oldu.


Ekuban’a daha ilk pozisyonda çıkan kart, Trabzonspor’u olumsuz etkiledi.

Gösterilen kart, Fenerbahçeli futbolcuları “tamam hakemi arkamıza aldık” rahatlığı ile oynatırken

Trabzonsporlu futbolcuları ise, ”yine 11 + hakeme karşı mücadele vereceğiz” düşüncesiyle oynattı.

Kabul ediyorum. Fenerbahçe Trabzonspor’dan iyi futbol oynadı. Fakat maçı hakem kararları ile kazandı. Sonuç olarak hak etmedi!

Cüneyt Çakır ve Yaşar Kemal Uğurlu biraz delikanlı olsaydı Trabzonspor bu maçı kesinlikle kaybetmeyecekti.

Trabzonspor’un kötü futbol oynaması, içimizdeki dinozorları da harekete geçirdi.

Maçın hakem kadrosuna tek kelime etmeyenler, başladılar Trabzonspor’u oynadığı kötü futbol ile yerden yere vurmaya.

Ne demek, ”Fenerbahçe maçı kazanmayı hak etti.” Aklınız başınızda değil mi sizin?

Nwakaeme’nin net gol pozisyonunda maç kesilmese, Trabzonspor’un devreye 1-0 üstün girmesi engellemedi mi?

Gerçek futbol severler Trabzonspor’a “büyük haksızlık yapıldı” derken, dinozorlar o ara “hak etmedik” demeye devam ediyordu. Nasıl hak etmedik kardeşim net gol pozisyonumuz kuralların dışına çıkılarak engellendi…!

Kural bu kural. Futbolda kötü oynayarak kazanılan nice şampiyonluklar var. Kimse kötü futbolu konuşmaz alınan şampiyonluğu konuşur. Adaletli olun! Kötü futbolun eleştirisi o zaman anlam kazanır.

Siz hiçbir Fenerbahçeli taraftardan maçın ardından şuana kadar duydunuz mu? Hakem Trabzonspor’un 3 net golünü yedi dediğini? Bu sorum dinozorlaraydı.

Ekuban’a ve Bakasetas’a yapılan hareketler de net olarak penaltı iken, dinozorlar yine maç Fenerbahçe’nin hakkı demeye devam ediyordu.

Trabzonspor her maçını iyi oynayarak kazanacak diye bir kural yok.

Şimdi ey dinozorlar!

Bırakın Cüneyt Çakır ve Yaşar Kemal Uğurlu’nun ekmeğine yağ sürmeyi de şehrimizin takımına yapılan haksızlığı tepkinizi gösterin.

*-*-*-*

Kötü oynanan futbolun eleştirisini tabi ki yapacağız.

Serkan Asan’ın hatasını eleştireceğiz.

Ama bunlar hakem hataları sonrası yapılan puan hırsızlığının karşısında devede kulaktır.

*-*-*-*

Bu arada Ali Koç’un şirketinde yüksek maaşlı işi de garantiledin hadi yine iyisin Cüneyt Çakır…! Dün gece yastığa kafanı koymuş fosur fosur uyumuşsundur.

Yaşar Kemal Uğurlu’nun payını sen mi verirsin yoksa Ali Koç direkt olarak ona mı yapar güzelliğini o sizin bileceğiniz iş.

*-*-*-*

Bak sizin şuan yaptığınız gibi Erman Toroğlu da yıllarca aynı değirmene su taşıdı. Geçmişte yaptıklarından dolayı kendisine bir Trabzonspor olarak hakkımı helal etmeyeceğim.

Fakat şuan cesurca doğruları haykırdığı ve İstanbul’un 3 büyütülmüşlerinin yancılarına karşı verdiği haklı mücadele için Erman Toroğlu’na helal olsun diyorum.

*-*-*-*

Son olarak iki sözüm de Trabzonspor’un eski asbaşkanı Erol Tuna’ya olacak.

Ey Erol Tuna! Sen kısa süre de olsa Trabzonspor başkanlık koltuğunda oturmuş bir kişisin.

Trabzon şehrinin gerçeklerini hepimizden iyi biliyorsun. Ama işine gelmediğini de gösteriyor.

Trabzonspor’u Trabzonspor yapan Trabzon şehrinin gerçekleridir.

İstanbul’un 3 büyütülmüşleri bu şehre geldiklerinde bu stattan ve şehirden nasıl çıkacağız diye ayakları titreyerek maça çıkardı.

Şimdi görüyoruz ki, Trabzon’da otelinizde balonlarla Fenerbahçe’yi maça uğurluyorsunuz.

Ve bu durumda Erol Tuna’ya hak veren sözde Trabzonsporluları da görüyorum.

İşte onların da sizden hiçbir farkı yok.

Size sahip çıkanlar da, tıpkı sizin gibi çıkarlarını Trabzonspor’un menfaatlerinin üzerinde tutanlardır.

O kadar tepki sonrası otelinizde o balonları kaldırmamakta ısrar ederek, Trabzonspor taraftarının haklı tepkisi sonrası Ali Koç’tan artı puanı da aldınız. Daha sırtınız yere gelmez. Hayırlı işler…

Allah'ıma şükürler olsun ki, sizin gibilerden destek almadan HaberTS.com'u ayakta tutmayı başarıyor ve tepkimi gösteriyorum.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 3 ay Önce

Türkiyede futbol kirli. İstanbul takımları alenen kollanıyor ve Trabzonspora üvey evlat muamelesi çekiliyor. Trabzonspora destek olmak isteyen birkaç Bakana da zaten yandaş Chp medyasının gazına gelen birkaç Trabzonsporlu görünümlüler saldırarak onların da şevkini,emeğini kırıyor. İstanbul takımları siyaseti dibine kadar kullanırken, bizim bu aynı aklıevveller ise ‘siyaset Trabzonspora bulaşma’ diye aslında kendileri siyaset yapıyor ve Trabzonspor’un lobi yapmasının her türlü önüne geçiliyor. Ayrıca rakibin kaldığı oteldeki sarılacivert renkli balon işi trabzonsporda yöneticilik yapmış biri için hoş olmamış doğrusu. Neyse özetle biz bu kirli ligde tertemiz mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Erdal Hoş’un dediği gibi: her zaman hedefimiz lig şampiyonluğu değil avrupa kupalarında başarılı olmak olmalı. Sonrasında bizi böyle olduğu gibi kolay kolay doğrayamazlar!

Tamer
Tamer @Serdar - 3 ay Önce

Çok güzel özetlenişsin; istanbul takımları siyaseti çok güzel kullanıyor. Biz ise sürekli onlar kullanıyor diye söyleniyoruz, biz de sızlanmak yerine onlar gibi siyaseti kullanmalıyız. Bunun için de en başta Trabzonsporlu bakanlara saldırarak siyaset yapan Trabzonsporlu görünümlü arkadaşları uyarmakla başlamalıyız. kılıçdaroğlu güzellemesi yapan arkadaşlar: kılıçdaroğlunun 2011 meselesi için ‘mazinde tarih yatar fenerbahçe’ tweeti hala sayfasında duruyor. Bırakın milleti kandırmayı ve Trabzonspor üzerinden siyaset yapmayı. Trabzonspor camiası olarak siyaseti lehimize olabildiğince kullanamadığımız için sürekli doğranıyoruz zaten!!!

Güngör dağdelen
Güngör dağdelen @Serdar - 3 ay Önce

Bakanların eleştirilmesi üzerinden işi chp ye bağlayan arkadaş 2005 den beri trabzonspor un başına ne geldi ise rete ve akp nin yüzünden geldi bakanlar kaş yapayım derken göz çıkardı kameralar karşısında boş konuşacaklarına susup icraat yapsalardı

Ahmet
Ahmet @Serdar - 3 ay Önce

Yaa, bayılıyorum sizin kafa yapınıza. Bunu da CHP ye bağladınız ya helal olsun. 2010-2011 kupası Kılıçdaroğlu yüzünden verilmedi bize değil mi?

Alper hacıahmetoğlu
Alper hacıahmetoğlu - 3 ay Önce

Erol Tuna Trabzon’a ne verdi Şampiyon olacakken Samet Aybaba onun egoları yüzünden ayrılmadı mı. İşleri güçleri para ego Allah bildiği gibi yapsın

Mehmet Çakır
Mehmet Çakır - 3 ay Önce

seni ayakta alkışlıyorum helal olsun kardeşim . sen ve senin gibi gençlerin artık daha sık yazılarını görmek isterim

Marnali
Marnali - 3 ay Önce

Koç un manevi oğlu. Yazıklar olsun Erol Tuna gibi olan Trabzonsporlulara. İşleri güçleri menfaat.

Mustafa Köse
Mustafa Köse - 3 ay Önce

Ali Bey kardeşim.O dinazorlar hep vardı,yine olacak.Ancak biz bize yeteriz.Maçın başında Ecuban ve Vakeme hakem hataları ile önümüz kesilmesi Trabzonspor bu FB, yine ezer geçerdi.Allah korkusu ve görev kutsallığı olmayan hakemler maalesef maçın önüne geçtiler.Bunun için Türk futbolu Avrupa 3.ligde.Adalet olmayan bir yerde artık birşey beklememek gerekir.Bizim Trabzon şehrinde TRABZONSPOR' dan başka bir sevdamız olmadı.Sevgilerimle kardeşim.

Salim Karslı
Salim Karslı - 3 ay Önce

sana helal olsun yiğidim.

HARİKA TESBİT
HARİKA TESBİT - 3 ay Önce

ÇOK DOĞRU SİNİRDEN KENDİMİ TUAMIYORUM BU KADAR OLMAZZZZ

işte budur
işte budur - 3 ay Önce

serkan asan zaten oynayamaz daha o konuyu ön plana çıkartarak gerçek oyunu görmeyenlere kapak olsun